Kosmiczne podróże
Ostatnie dni marca i pierwsze dni kwietnia Wędrownicy spędzili na omawianiu Kosmosu. Dzieci obejrzały teatrzyk, pt. „Odpoczynek w parku”, poznały obraz graficzny litery H, h oraz poznały planety występujące w Układzie Słonecznym. Sześciolatki stemplowały balonami, tworząc przy tym planety; wykonywały ćwiczenia rytmiczne; poznały stałe następstwa dnia i nocy; obejrzały eksperyment; wykonały rakiety. Przedszkolaki rozwijały również umiejętności społeczno-emocjonalne, tworząc wspólne kolorowanki w „nietypowych” parach; uczyły się piosenki „Wszystkich w podróż zapraszamy” M. Kluza; doskonaliły umiejętność liczenia...Dodatkowo „Wędrownicy” uczestniczyli w Niebieskich Igrzyskach; zajęciach prowadzonych przez studentki UwB oraz brali udział w ostatniej sesji zdjęciowej w naszym przedszkolu...





