Grupa V

Z życia grupy V "WĘDROWNICY" ...


Kosmiczne podróże

Ostatnie dni marca i pierwsze dni kwietnia Wędrownicy spędzili na omawianiu Kosmosu. Dzieci obejrzały teatrzyk, pt. „Odpoczynek w parku”, poznały obraz graficzny litery H, h oraz poznały planety występujące w Układzie Słonecznym. Sześciolatki stemplowały balonami, tworząc przy tym planety; wykonywały ćwiczenia rytmiczne; poznały stałe następstwa dnia i nocy; obejrzały eksperyment; wykonały rakiety. Przedszkolaki rozwijały również umiejętności społeczno-emocjonalne, tworząc wspólne kolorowanki w „nietypowych” parach; uczyły się piosenki „Wszystkich w podróż zapraszamy” M. Kluza; doskonaliły umiejętność liczenia...Dodatkowo „Wędrownicy” uczestniczyli w Niebieskich Igrzyskach; zajęciach prowadzonych przez studentki UwB oraz brali udział w ostatniej sesji zdjęciowej w naszym przedszkolu...



Zdjęcia na koniec roku

Dnia 4.04.2025 r. będą wykonywane w naszej grupie zdjęcia do albumu na koniec roku oraz zdjęcia legitymacyjne. Bardzo prosimy, by tego dnia dzieci przyszły ubrane na galowo/elegancko. Dziękujemy.



Niebieskie Igrzyska

Dnia 2.04.2025 z racji tego, że miesiąc kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu w naszym przedszkolu odbędą się Niebieskie Igrzyska. Bardzo prosimy, by tego dnia dzieci były ubrane na niebiesko ( w miarę możliwości). Dziękujemy.



Witaj Wiosno!

W trzecim tygodniu marca rozmawialiśmy o wiośnie. Dzieci dowiedziały się, jakie kwiaty, zwierzęta mamy okazję spotkać w Polsce. Poznały obraz graficzny litery „P”, „p”; stemplowały przy użyciu słomek kwitnące forsycje; uczyły się piosenki „Szukamy wiosny”; zakładały wiosenny ogródek, gdzie zabawy matematyczne zostały połączone z zakładaniem hodowli roślin; wykonały bociany techniką łączoną. Biegały z zawodami, gdzie ćwiczyły umiejętności społeczne (elem. TUS), witały wiosnę, tworząc wiosenny lapbook, w którym umieściły wiosenne kwiaty, pogodę; zwierzęta budzące się z zimowego snu ; szafę z wiosenną garderobą, itp. Dodatkowo w tym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach ze studentkami UwB; brały udział w wiosennych zabawach z Piotrusiem Królikiem...



Zajęcia otwarte

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Rodziców na zajęcia otwarte dn.25.03.2025 r. o godzinie 14.00 do sali Wędrowników.