Dbam o swoje bezpieczeństwo

W drugim tygodniu października "Żabki" rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze. Dzieci wzbogaciły swoje słownictwo o wyrazy droga, jezdnia, chodnik, pas ruchu, skrzyżowanie, przejście dla pieszych; utrwaliły znajomości dotyczące zasad przechodzenia przez jezdnię; uczyły się piosenki "Jedzie pociąg"; zrobiły makiety ulicy; poznały podstawowe znaki drogowe;  ćwiczyły z rekwizytem - butelką; utrwaliły numery alarmowe; tworzyły "żywą" grę -"Kto pierwszy?"; bawiły się w zabawę teatralną "Ruch uliczny", przygotowały prezenty z okazji Dnia Edukacji Narodowej; świętowały urodziny Huberta; a na podsumowanie wiadomości wybrały się na spacer do najbliższego osiedlowego skrzyżowania; gdzie musiały zastosować wiedzę w praktyce...



Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11