Dbam o swoje bezpieczeństwo
W drugim tygodniu października "Żabki" rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze. Dzieci wzbogaciły swoje słownictwo o wyrazy droga, jezdnia, chodnik, pas ruchu, skrzyżowanie, przejście dla pieszych; utrwaliły znajomości dotyczące zasad przechodzenia przez jezdnię; uczyły się piosenki "Jedzie pociąg"; zrobiły makiety ulicy; poznały podstawowe znaki drogowe; ćwiczyły z rekwizytem - butelką; utrwaliły numery alarmowe; tworzyły "żywą" grę -"Kto pierwszy?"; bawiły się w zabawę teatralną "Ruch uliczny", przygotowały prezenty z okazji Dnia Edukacji Narodowej; świętowały urodziny Huberta; a na podsumowanie wiadomości wybrały się na spacer do najbliższego osiedlowego skrzyżowania; gdzie musiały zastosować wiedzę w praktyce...





