Sposoby na jesienną szarugę
W czwartym tygodniu października "Żabki" rozmawiały o tym, co można robić, gdy za oknem szaro, buro...Rozmawialiśmy o tym, co to jest hobby, wzbogaciliśmy wiedzę na temat tego, co zbierają ludzie; czym się interesują; wykonywaliśmy zabawę rytmiczną do piosenki "Deszczowy dzień"; tworzyliśmy rymy; wykonaliśmy jesienne lampiony; poznaliśmy pojęcia: wczoraj, dziś, jutro; układaliśmy na pizzy 5-elemetowe dodatki; uczyliśmy się wiersza "Jesienna szaruga" J. Herman; upiekliśmy ciasto z jesiennych owoców - szarlotkę...Było pysznie! Ponadto świętowaliśmy 125-rocznicę urodzin naszego patrona - Jana Brzechwy; aktywnie ćwiczyliśmy i bawiliśmy się na świeżym powietrzu...Myślę, że znaleźliśmy mnóstwo sposobów na jesienną szarugę!





