Urodzinki Leny 🎁☀️🎊
Mała panda dzisiaj skacze,
bo 7 lat na świecie widzi!
Niech Twój buziaczek nie zapłacze,
a każdy dzień Cię tylko cieszy!
Zajadaj słodkie bambusy,
zbieraj od bliskich całusy!
Sto lat! 🩷
To nie koniec – to początek drogi,
w sercach mamy skrzydła, nie lęki i trwogi.
Przedszkole żegna, świat woła nas dziś,
dziękujemy za wszystko – już umiemy iść.
To nie koniec – to nowy czas,
choć trochę się boimy, damy radę, tak!
Bo tu nauczyliśmy się marzyć i śnić,
a kto umie marzyć – ten potrafi żyć.
>> więcej ...
Dnia 15.06.2026 r. odwiedził naszą grupę Tata Stasia :) opowiedział nam o swojej pracy żołnierza. Mieliśmy okazję przymierzyć kamizelkę kuloodporną, maskę, hełm a także pas. Na koniec spotkania grupami musieliśmy ułożyć jak najszybciej Domino. Zwieńczeniem były super kolorowanki. W prezencie każdy z nas otrzymał upominek w postaci przypinki z Orzełkiem oraz breloczka karabinu :) to były super zajęcia . Dziękujemy pięknie Tacie Stasia oraz życzymy samych sukcesów w pracy 😊🎖️
>> więcej ...
Podczas wizyty poznaliśmy style malarstwa a następnie przeszliśmy do malowania w wybranym przez siebie stylu kompozycje kwiatów i owoców :) to były cudowne zajęcia za które bardzo dziękujemy Mamie Laury :) niesamowita przygoda , podczas której zamieniliśmy się w prawdziwych malarzy 🎨👩🎨👨🎨 Nasze dzieła można podziwiać w holu :)
>> więcej ...
Dnia 23.04 odbyły się w naszej grupie warsztaty z autorką książek dla dzieci - Panią Kasią. Podczas tych zajęć mieliśmy okazję wcielić się w rolę postaci, które występują w książce o Albertynce. Na koniec otrzymaliśmy książkę z autografem oraz dyplom na pamiątkę :) na koniec dnia wykonaliśmy swoje piękne zakładki do nowej książki :)
>> więcej ...
W środę odbyły się u nas zajęcia otwarte z rodzicami w duchu pedagogiki freblowskiej pt. „How's the weather? w nawiązaniu do znanego przysłowia: ”Kwiecień plecień bo przeplata...". Dzieci zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem w języku angielskim wprowadzającą do tematu, układały na dywanikach wyrazy np. pogoda, głoskowały, sylabizowały, odczytywały, następnie przeszły do pracy z rodzicami w 4 kącikach zabawowo zadaniowych. Po owocnej współpracy bawiły się w „Spin the umbrella” utrwalając elementy pogody w języku angielskim oraz skosztowały wystrzałowego koktajlu z owoców ;) 4 kąciki zabawowo zadaniowe:
>> więcej ...
Serdecznie zapraszamy rodziców na zajęcia otwarte w naszej grupie, które odbędą się 15.04 (środa) o godz. 14:00 w sali Żabki.
W dniu Matematyki wykonaliśmy sami puzzle litery S, mieliśmy za zadanie stworzyć szalona fryzurę przy użyciu kostki do gry, wykonaliśmy kwiaty w kształcie figur geometrycznych a także bawiliśmy się w zabawę ruchowa z użyciem patyczków z tasiemkami " góra, dół, lewa, prawa, nad, pod„ a także w zabawę ruchowa ” Ile wypadnie oczek tyle wykonaj przysiadów, pajacyków, skacz na jednej nodze "
>> więcej ...
Dnia 17.02.2026 r. wzięliśmy udział w Turnieju Przedszkoli w Szkole Podstawowej nr 14 w Białymstoku. W każdej rundzie sportowej pokazaliśmy, że jesteśmy mistrzami sportowymi. Po rozgrywkach mieliśmy okazję zwiedzić Szkołę. Byliśmy w świetlicy , odwiedziliśmy klasę 2 podczas lekcji , zobaczyliśmy jak wygląda szatnia i stołówka szkolna.
>> więcej ...
W Dzień Kota obejrzeliśmy film edukacyjny oraz prezentacje , z których dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek. Malowaliśmy kota z gry „ Wyturlaj kotka ” , zagraliśmy w kocią grę " Ja mam , kto ma " a także wyszukiwaliśmy krótkich wyrazów , które potem mieliśmy zadanie ułożyć i przeczytać z rozsypanki sylabowej 😊 taki mieliśmy koci dzień ☺️☺️
>> więcej ...
Prosimy przyprowadzić Dzieci do 8:30 najpóźniej :)
>> więcej ...
Dnia 26.11.25 r. odwiedzili naszą grupę Rodzice Filipa. Mieliśmy okazję dowiedzieć się między innymi co to jest minerał, gdzie on znajduje się. Poznaliśmy różne rodzaje kamieni. Obejrzeliśmy krótki film pt. „ Krzemień Pasiasty - proces obróbki”. Jednak najfajniejszym momentem spotkania była możliwość zobaczenia, dotknięcia na żywo różnego rodzaju kamieni. Każdy był inny, wyjątkowy. Każdy miał inne kolory, kształty. Z tych wszystkich kamieni tworzona jest piękna biżuteria , która zrobiła wielka furrorę wśród Dziewczynek....
>> więcej ...
Dnia 21.11.2025 r. odwiedziła naszą grupę Pani Emilia - Mama Oliwii. Mieliśmy okazję dowiedzieć się co robią statystycy, czym tak naprawdę zajmują się. Ciekawostek było mnóstwo np. ile zmieści się stadionów w naszym mieście Białystok czy też np. który gatunek drzew zajmuje największą powierzchnię w lasach. Dzięki temu utrwaliliśmy wiedzę na temat gatunków drzew jakie rosną w lasach. Pani Emilia w bardzo ciekawy sposób przeprowadziła pogadankę na temat zagrożeń przyrody a także w jaki sposób możemy o nią dbać. Poznaliśmy również parki występujące w Polsce oraz zwierzęta jakie zamieszkują w naszych okolicznych Parkach Narodowych - Wigierskim, Biebrzańskim, Narwiańskim oraz Białowieskim. Mieliśmy zadanie rozwiązać zagadki słuchowe - odgłosy zwierząt. Na koniec spotkania obejrzeliśmy krótka bajkę edukacyjna pt. „ O dzielnym Gustku w Królestwie Liczb”. Zwieńczeniem odwiedzin była ogromna pochwała za naszą wiedzę oraz wręczenie dyplomów „ Przyjaciel przyrody”. To była wartościowa lekcja w miłej atmosferze. Bardzo dziękujemy Pani Emilii a tym samym zapraszamy serdecznie w nasze progi kolejnych rodziców, którzy zechcieliby podzielić się z nami ciekawostkami na temat wykonywanego zawodu 😊☺️
>> więcej ...
Miło jest nam poinformować, że nasz Krzysiek zdobył nagrodę w XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywą z Janem Brzechwą i Julianem Tuwimem” w PS48 „Bajkowa Kraina”. Krzysiek wystąpił z wierszem „Żaba” Jana Brzechwy reprezentując tym samym naszą grupę a także całe przedszkole. Brawo za odwagę i piękną recytację 🥇
>> więcej ...
Żabki wzięły udział w zabawie „ Kopciuszek”, wykonały pracę plastyczną ,bawiły się do piosenek bajkowych z chusta animacyjną i balonami 🎈🎈 Pięknie przedstawiły bajkę „Małe trzy świnki” 🐷🐷🐷 . Dopasowywały emblematy do baśni, rozwiązywały zagadki. Poznały postać Walta Disneya, ozdabiały ją oraz komponowały z darów swojego bohatera. Było dużo radości i super zabawy 🥳😊
>> więcej ...
Dzień Kundelka stał się dla nas okazją do pogłębienia naszej wiedzy na temat psów oraz rozwijania mowy i myślenia. Zapraszamy do przedszkolnej zbiórki dla piesków na rzecz Fundacji Bonifacy oraz Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom - środki zostaną przeznaczone na dogoterapię w szpitalach, wzamian za 'Psi patrolowe' ciasteczko 🐶🍪
>> więcej ...
>> więcej ...
W tym miesiącu udamy się na wycieczkę oraz będziemy gościć w przedszkolu:
>> więcej ...
Dziś odwiedziła nas Pani Paulina - adwokat. Spotkanie związane było z wydaniem 3 części książki o Leśnych Sprawach Misia Adwokata - hejt w internecie. Okazuje się, że już od najmłodszych lat trzeba mówić o hejcie. Pani adwokat dziękuje pięknie Anastazji i Maćkowi, którzy podzielili się swoimi własnoręcznie wykonanymi ciasteczkami oraz ciastem z buraków. Pychotka! Zaś kiążka o hejtującej Żabie Żanecie trafiła do naszej grupowej biblioteczki.
>> więcej ...
W najbliższy piątek 19.09 będziemy obchodzić Dzień Przedszkolaka. Przyprowadzamy dziecko wcześniej na śniadanie - 8.20 (warsztaty lizakowe - 8.45). Zabieramy też ze sobą plecaczek (nic do niego nie wkładamy - będzie zapewniony sok Kubuś i bułka). W godzinach 12.00-14.00 będziemy przebywać na Chorten Arenie, gdzie weżmiemy udział w obchodach Dnia Przedszkolaka z Gospodarzem Miasta, zaproszonymi gości. Czekają na nas wspólne zabawy, wiele atrakcji i niespodzianek. Planowany powrót do przedszkola - 14.30. Link do hymnu przedszkolaka (utrwalamy):
>> więcej ...

