Grupa IV

Z życia grupy IV "ŻABKI" ...


Uwaga Rodzice!

Drodzy Rodzice bardzo prosimy, by na wtorek, tj.14.11.2023 każde dziecko przyniosło do przedszkola 3 sosnowe szyszki, gdyż będziemy robili jeże. Dziękujemy.



Mamy różne domy

W drugim tygodniu listopada „Żabki” rozmawiały o domach. Utrwalały adresy, nazwę miejscowości i kraju...



Ważne wynalazki

W ostatnim tygodniu października rozmawialiśmy o ważnych wynalazkach, które ułatwiają nam wykonywanie codziennych obowiązków. Wysłuchaliśmy wiersza „O tacie i jego warsztacie”, następnie rozmawialiśmy jakie hobby mają nasi rodzice i co robią w wolnym czasie:) Rysowaliśmy puzzle, układaliśmy twórczą bajkę, graliśmy jesienne piosenki na instrumentach, dzielnie wykonywaliśmy ćwiczenia gimnastyczne oraz korzystaliśmy z uroków jesiennego placu zabaw.



Sposoby na jesienną szarugę

W czwartym tygodniu października „Żabki” rozmawiały o tym, co można robić, gdy za oknem szaro, buro...Rozmawialiśmy o tym, co to jest hobby, wzbogaciliśmy wiedzę na temat tego, co zbierają ludzie; czym się interesują; wykonywaliśmy zabawę rytmiczną do piosenki „Deszczowy dzień”; tworzyliśmy rymy; wykonaliśmy jesienne lampiony; poznaliśmy pojęcia: wczoraj, dziś, jutro; układaliśmy na pizzy 5-elemetowe dodatki; uczyliśmy się wiersza „Jesienna szaruga” J. Herman; upiekliśmy ciasto z jesiennych owoców - szarlotkę...Było pysznie! Ponadto świętowaliśmy 125-rocznicę urodzin naszego patrona - Jana Brzechwy; aktywnie ćwiczyliśmy i bawiliśmy się na świeżym powietrzu...Myślę, że znaleźliśmy mnóstwo sposobów na jesienną szarugę!



Uwaga Rodzice!

Bardzo proszę o przyniesienie na wtorek, tj. 24.10.2023 r. słoika np. po dżemie, gdyż będziemy robić lampiony. Dziękuję.