Grupa IV

Z życia grupy IV "ŻABKI" ...


Wielkanocne warsztaty

Dnia 26.03.2024 r. w naszej grupie odbyły się wielkanocne warsztaty z firmą „Babeczkolandia”. Dzieci tego dnia miały możliwość wykonania własnych babeczek - z masy cukrowej czarowały przeróżne ozdoby...Pojawiły się też świąteczne kurczaczki. Każdy przedszkolak zabrał ze sobą swoje własne dzieła do domu. Wierzymy, że babeczki były pyszne...



Śniadanie Wielkanocne

Już od rana we czwartek 21.03 w naszym przedszkolu było bardzo uroczyście. Każda grupa przygotowywała salę i stoły do Wielkanocnego Śniadania. Przedszkolaki spisały się świetnie - samodzielnie przygotowały odświętny stół przy którym zjadły śniadanie. Dziękujemy Paniom Kucharkom za przepięknie przygotowane śniadanie, które wszystkim smakowało. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie świątecznych strojów.



Warsztaty z klockami Lego

W dniu 19.03 odwiedziły nas Panie z Brik4Kids z ogromną ilością uwielbianych klocków Lego. Zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia i omówienia tematu - Podróż przez kontynenty - przedstawienia najważniejszych budowli w różnych krajach. Następnie dzieci losowały poszczególne budowle, które konstruowały wg podanych instrukcji. Powstały piękne konstrukcje:) 



Gdzie jesteś, wiosno?

W trzecim tygodniu marca przedszkolaki wyszukiwały oznaki zbliżającej się wiosny. Tydzień zaczęliśmy od wysłuchania opowiadania M. Jelonek „Zwiastuny wiosny”; omawialiśmy tradycje związane z powitaniem nowej pory roku; klasyfikowaliśmy tulipany wg określonego kryterium; uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych; wykonaliśmy zupę pogodową oraz konstruowaliśmy z patyczków. W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Jana, uczestniczyliśmy w warsztatach z klockami Lego, obchodziliśmy dzień wody oraz wzięliśmy udział w Śniadaniu Wielkanocnym. 



"Witajcie w naszej bajce!" - warsztaty chemiczne na UwB

Dnia 15.03.2024 „Żabki” udały się na warsztaty chemiczne pt. „Witajcie w naszej bajce!” na Wydział Chemii UwB. Na wejściu otrzymały fartuchy ochronne i rękawiczki; nie mogło się też obyć bez brokatowych piegów, jak na Akademię Pana Kleksa przystało. Dzieci miały możliwość poznania przeróżnych eksperymentów, m.in. obserwacji „świetlików”; zmiany substancji na „Dzień- Noc”; obserwacji piorunów w słoiku; wykonania pasty dla słonia; rozbijania kwiatów; zmiany kolorów różnych substancji...Dzieciom warsztaty bardzo się podobały. Każdy eksperyment był komentowany słowem „WOW!” Na koniec każdy przedszkolak otrzymał przepiękny upominek...Dziękujemy Paniom i Panu z UwB za niezwykłe zajęcia. Dziękujemy też bardzo Mamie Agatki K., która zainicjowała te wspaniałe wyjście.