W świecie sztuki
W drugim tygodniu lutego „Żabki” rozmawiały o sztuce. Dzieci poznały wiersz D. Kossakowskiej „Orkiestra”; poznały znaczenie słowa „marakasy”; bawiły się literą "G, g„. Improwizowały z chustą; rysowały pastelami swoją wizję obrazu ”Słoneczniki" Vincenta van Gogha; odkrywały słowa w pudełku; wykonywały eksperymenty z kolorowymi paskami; gdzie porównywały długość pasków; tworzyły przestrzenne kompozycje; sprawdzały łączenie barw. Dzieci wykonywały również ćwiczenia gimnastyczne inspirowane metodą R. Labana; ćwiczyły granie na dzwonkach diatonicznych; wykonywały niezwykłe budowle z różnorodnych klocków. Dodatkowo brały udział w audycji muzycznej, pt. „Dolina Uprzejmości”, świętowały Walentynki; urodziny Roberta...





