Grupa IV

Z życia grupy IV "ŻABKI" ...


Moja babcia i mój dziadek

W trzecim tygodniu stycznia „Żabki” rozmawiały o swoich babciach i dziadkach, mówiły, jak się nazywają ich ukochani dziadkowie, co lubią z nimi robić...Uczyły się piosenek, tańców, by jak najlepiej wypaść na nagraniu.  Pięciolatki robiły i piekły rogaliki z czekoladą oraz je pakowały; odkrywały cyfrę 9 inspirowaną Metodą Dobrego Startu. Grały na bum bum rurkach, dzwonkach diatonicznych; ponadto obserwowały eksperyment z kolorową wodą zamrożoną w balonach; bawiły się na śniegu; brały udział w Światowym Dniu Popcornu... 



W karnawale czas na bale

Drugi tydzień stycznia w Żabkach upłynął na przygotowaniach do karnawału. Dzieci opowiadały historyjkę obrazkową „Zabawa karnawałowa”; ozdabiały maski i różdżki; samodzielnie układały i rozwiązywały zagadki; rozróżniały figury koło-kula; grały na instrumentach do piosenki „Zima”; dzielnie wykonywały ćwiczenia gimnastyczne; wykonały „Klauna” z papieru oraz utrwalały nazwy i kształty figur geometrycznych. Chętnie brały udział w próbach przed występem; bawiły się na śniegu; uczestniczyły w warsztatach z Fundacji Wiewiórki Julii; wykonywały wodno-lodowe eksperymenty.



Witamy Nowy Rok

W pierwszym tygodniu stycznia „Żabki” rozmawiały o Nowym Roku. Dzieci podzieliły się własnymi przeżyciami dotyczącymi witania Nowego Roku. Wysłuchały wiersza „Nowy Rok”; poznały powiedzenia i przysłowia; przyswoiły pojęcia „rok”; „pory roku”. Poznały nazwy 12 miesięcy; utrwaliły wiadomości na temat czterech pór roku; na wydrapywance zobrazowały „Sylwestrową noc”; malowały patyczkami brokatowe fajerwerki; odkrywały wygląd cyfry 8 inspirowany Metodą Dobrego Startu ; rysowały leniwą ósemkę, przy czym wykonały ćwiczenia kinezjologiczne; uczyły się piosenki „Zima”...Ponadto brały udział w warsztatach badawczych; gimnastykowały się; szalały na śniegu...



Życzenia

Miłość, spokój i szczęście



Zadania adwentowe na weekend

Przed Wami ostatnie już zadania adwentowe: