Grupa IV

Z życia grupy IV "ŻABKI" ...




Żabki pracują i świetnie się bawią 🐸

Stworzyliśmy memory, rozwiązaliśmy dodawanie i zagraliśmy w grę planszową chłopcy kontra dziewczynki 🎲 



Przygody Albertynki

Dnia 23.04 odbyły się w naszej grupie warsztaty z autorką książek dla dzieci - Panią Kasią. Podczas tych zajęć mieliśmy okazję wcielić się w rolę postaci, które występują w książce o Albertynce. Na koniec otrzymaliśmy książkę z autografem oraz dyplom na pamiątkę :) na koniec dnia wykonaliśmy swoje piękne zakładki do nowej książki :) 



Dbaj o Ziemię

Chrońmy naszą planetę 🌗 Żabki utrwalały poprzez różnorodne działania, jak należy dbać o Ziemię. 



Zajęcia otwarte z rodzicami - relacja

W środę odbyły się u nas zajęcia otwarte z rodzicami w duchu pedagogiki freblowskiej pt. „How's the weather? w nawiązaniu do znanego przysłowia: ”Kwiecień plecień bo przeplata...". Dzieci zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem w języku angielskim wprowadzającą do tematu, układały na dywanikach wyrazy np. pogoda, głoskowały, sylabizowały, odczytywały, następnie przeszły do pracy z rodzicami w 4 kącikach zabawowo zadaniowych. Po owocnej współpracy bawiły się w „Spin the umbrella” utrwalając elementy pogody w języku angielskim oraz skosztowały wystrzałowego koktajlu z owoców ;) 4 kąciki zabawowo zadaniowe: